Cvičení Dark shadow 2017

Palubní střelci z jednotky SOATU se podíleli na cvičení speciálních sil Dark shadow 2017. Video ze cvičení můžete shlédnout níže:

www.youtube.com/watch?v=1ridwF-Kg_4

 

Rozloučení s Majklem

Těžko se píše, když odchází kolega, se kterým jsme prožili 8 let společného života na letce. Jenže každý tam jednou musí, jak říkával Perňa a v květnu 2017 bohužel přišel tvůj čas. Vím, že když zdraví neslouží, je to zklamání, mohl jsi ještě odlítat spoustu misí a vystřílet mraky munice, osud to ale zařídil jinak. Jednou gunner, vždycky gunner. Nelam si hlavu s tím, co mohlo být, buď rád za to, co bylo, co jsi zažil. Drž se v civilu, dej se dokupy a hlavně vychovej dobře svoje dítě. O to hlavně jde, my postupně všichni příjdem za tebou. Dík za práci brachu, drž se. Gunner

 

Palubní střelce AČR s hrdostí podporuje

www.top-armyshop.cz/strelecke-bryle

 

Dne 26.10.2016 byli na pražském Vítkově vyznamenáni naši příslušníci Prochor a Sherwood čestným odznakem Armády České republiky Za zásluhy III. stupně, za odvahu projevenou při evakuaci cestujících po těžké  havárii Mi-171 Š dne 5.11.2015.

GRATULUJEME!

 

Veselé Vánoce a vše nejlepší v roce 2016 přejí palubní střelci!

 

Rozloučení s Mourysem

Oznamujeme všem kamarádům a kolegům, že po 7 letech služby nás dne 11.11.2015 opustil náš kolega Martin "Mourys" Moural a po zranění odešel do civilu. Určitě mi dá každý za pravdu, že to je nejvytrvalejší a nejhouževnatější střelec, co jsme poznali, tolikrát se zvednout ze země a opakovat výsadkový kurz po všech jeho zraněních by dokázal málokdo. Mrzí mě, že to tak blbě vyšlo a nestihli jsme se rozloučit, ale tvoji pořádnou rozlučku myslím zorganizujeme někdy začátkem příštího roku společně s vítáním nových občánků mezi střelcema :-) Drž se chlape v civilu a přeju ti za všechny, ať se ti daří!

Gunner

Noví příslušníci palubních střelců zahájili výcvik

Dne 26.10.2015 započal ve Vyškově výcvik pěti nových příslušníků palubních střelců 222. vrtulníkové letky. Nové palubní střelce čekají dva týdny výuky materiální části, která počátkem roku 2016 naváže na měsíční kurz u UNOB v Brně. Jménem všech střelců vám všem přejeme úspěšné absolvování kurzu a hodně sil ve vaší nové práci.

Gunner

 

Rozloučení s Chrtem

  Nevím vůbec jak začít Chrte. Pamatuju si jak dneska ten den, když jsem seděl na výběrovkách k palubním střelcům a vy dva s Perňou jste se nás ptali, co nás motivuje stát se palubními střelci. Řekl jsem ti tenkrát, že chci být součástí něčeho výjimečného s partou správných chlapů. A za ty roky jsi mě přesvědčil, že jeden z těch správných chlapů jsi i ty. Nevím proč jste mě tenkrát s Perňou vybrali a dali mi zažít něco, o čem může většina lidí jen snít. Nikdy vám to nezapomenu. Od té doby jsme spolu nalítali spousty hodin a vystříleli z mašiny desetitisíce nábojů. Těch cigaret, co jsem od tebe po letu vytahal. Pamatuješ na tu akci s Regim na Boleticích? A na Afgoš? Brácho, bylo pro mě strašně bolestný se včera dívat na tvoje poslední přistání v kariéře vojenského pilota. Nevěděl jsem vůbec, co říct. S tebou  a s Perňou odešel kus historie palubních střelců. Vy jste nás vybrali, vycvičili a dali nám možnost zažít to všechno. Dnešek byl pro nás ohromně smutnej den, chtěl jsem ti dát pěstí, za to, že odcházíš do civilu. Ale po skoro 30 letech za kniplem máš nárok. Ale stejně pro mě budeš víc palubní střelec než pilot. Říkej si co chceš. Nikdy na tebe nezapomeneme parťáku a na každé akci palubních střelců bude pro tebe místo. Kdybys cokoli potřeboval, víš, kde svoje děcka co smrdí střelným prachem hledat. Opatruj se kamaráde v civilu, na naší letce, stejně jak Perňa, zůstaneš napořád. 

 

Fido

 

mortargordon.rajce.idnes.cz/30.4.2015_Zaverecny_let_-_Chrtak_a_Pupo/

 

 

 

REGI na akci "Future forces 2014" - Praha Letňany, 17.10.2014

                                                                       

Dne 17.10.2014 jsme  na stánku společnosti LOM Praha s.p. díky spolupráci kamarádů a kolegů z REGIBASE a zaměstnanců managementu LOM Praha ing. Šulíčka, Ing. Natsinové a Ing. Čermáka, přivítali vzácného hosta, našeho kolegu válečného veterána Jirku "Regiho" Schamse. Regi zkušeným okem zhodnotil stanoviště palubního střelce s rotačním kulometem M134D-H minigun, určeným prioritně pro jednotku SOATU. Po cvičném protočení hlavňového svazku elektromagnetickou spouští prohlásil, "Že by to šlo, ale bez ostrých to není ono" a odebrali jsme se k další debatě a občerstvení vedle vrtulníku. Děkujeme taky Jirsákovi a Martinovi Janoudovi za to, že zorganizovali Regiho dopravu a byli přesně On time On target :-). Regi, parťáku, myslíme na tebe, bojuj, drž se. S úctou a respektem Palubní střelci.

 

Zpěvák Martin Maxa vzdal poctu všem našim kolegům, kteří padli, nebo byli zraněni během své vojenské služby v zahraničních operacích. Přidal se tak k herci Ondřeji Vetchému, který se nedávno zastal našich vojáků při diskusi s nejmenovaným odborovým předákem. Oběma našim umělcům děkujeme a vyjadřujeme tímto hluboký respekt.

www.youtube.com/watch?v=bwVUXMs6CXA

www.regibase.cz/news/videoklip-pisen-padlych-pokrtili-v-praze/

 

 

PF 2013 přejí palubní střelci

Až nás uvidíte ve zpětném zrcátku, nemá již cenu ujíždět......

 

Pro všechny kdo nás podporujete i zavrhujete

www.youtube.com/watch?v=ShabwfgyFzc&feature=related

Poslední kusy triček AMT na prodej!

Máme na prodej poslední kusy triček z  limitované padesátikusové edice, kterou speciálně pro naši jednotku vyrobila osvědčená firma Rezavá vrtule. Několik nám jich zbylo, proto jsme se rozhodli je poskytnout k volnému prodeji. Cena zůstává stejná, 550 Kč za kus. Trička jsou dostupná i v motivu bez polonahé dívky, pouze s českou vlajkou - tedy vhodná pro děti :-)

Odkaz na stránky výrobce zde:

www.rezava-vrtule.cz/perut/nose-art

 

Výběrové řízení

 

Dne 28.2. 2012 od 9:00 hodin proběhlo výběrové řízení na obsazení volných míst na pozici Palubní střelec. Výběrové řízení probíhalo až do večerních hodin, kdy do nejužšího výběru postoupilo pět účastníků z původně přihlášených třinácti. Velitelé jednotlivých skupin v součinnosti s nadřízenými veliteli vyberou pouze dva uchazeče, které   v červenci 2012 přivítáme mezi námi. Přejeme všem štěstí a děkujeme za dobře odvedenou práci, kterou účastníci výběrového řízení odvedli.

 

 

 

 

Vánoce v Afgánistánu

Letošní vánoční svátky stráví v afganistánu i devět našich kolegů, kteří nemají to štěstí, aby se doma těšili z romantického rozbalování dárků se svými nejbližšími. Na druhou stranu budou mít jedinečnou možnost užívat si za palubním kulometem válečnou vánoční atmosféru afgánských hor. Přejeme Vám kluci z každého letu šťastný návrat a co nejméně železa letícího z hor vaším směrem. V souvislosti s vánočními dárky patří speciální dík slečně Bohdaně Novákové z redakce časopisu MAXIM, za zaslání časopisů našim kamarádům do prostoru jejich nasazení na základnách v afgánistánu.

                    

 

design copyright by www.rezava-vrtule.cz

Zpravodajství

Afganistán v přehledu

12.07.2010 18:22
Afghánistán je hornatá země s rovinami na severu a severozápadě. Velká území země jsou suchá s omezenými zdroji pitné vody. Afghánistán má kontinentální klima s horkými léty a chladnými zimami. V zemi jsou častá zemětřesení. Velmi podstatnou roli hraje v otázce...

Novinky

Přidán popis výstroje příslušníků SOF

21.12.2012 17:02
Byl vložen článek s detailním popisem výstroje příslušníků speciálních operací. Následujte odkaz zde: www.palubnistrelci.cz/products/prislusnik-skupiny-pro-specialni-operace/

Veselé Vánoce a Štastný NOVÝ ROK 2013

13.12.2012 16:37
Společnost Dillon Aero a váš kolega, který vás zdraví z daleké Asie přeje všem palubním střelcům hodně úspěchů v Novém Roce 2013 Property of Czech Door Gunners :) 

Nováčci dostali křídla

13.11.2012 08:05
Pátek 9.11.2012 byl významným dnem pro naše dva kolegy Vojtu a Sherwooda, kteří uskutečnili svůj první let v rámci výcviku palubního střelce. Oba úspěšně vykonali výběrové řízení letos v březnu a po mnoha týdnech teoretického výcviku na Univerzitě obrany v Brně, Vojenské akademii ve Vyškově a...

Regi oslavil čtyřicítku!

21.10.2012 17:01
 

Dny NATO 2012

24.09.2012 18:40
Ve dnech 22. a 23. 9.2012 se palubní střelci 232. letky zůčastnili na akci Dny NATO v Ostravě - Mošnově. Dva vrtulníky se čtyřmi střelci podporovaly příslušníky 102. przp Prostějov, jeden vrtulník byl vyčleněn na statickou ukázku. Podle ohlasů se ukázky všem líbily, zejména stroj na statické...
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>